Haberler

2019 YKS ÖNCESİ SON PROVA KAYITLARI BAŞLADI

İDEAL EĞİTİM KURUMLARI

SON PROVA DENEME SINAVI UYGULAMA YÖNERGESİ

Son Prova Deneme Sınavı Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi salonlarında uygulanacaktır.

Sınava katılacak TÜM ADAYLARIN (İdeal Eğitim Özel Öğretim Kursu ve Mevsim Temel Lisesi öğrencileri dahil) 30 Mayıs Çarşamba gününe kadar Sınav Giriş Belgesi alması ZORUNLUDUR. 30 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar Sınav Başvurusu Yapmamış olan adaylar –İdeal Eğitim Kurumları ve Mevsim Temel Lisesi Öğrencileri dahil– hiçbir şekilde sınava giremeyeceklerdir.

Sınav giriş belgesini kaybeden adaylar, başvuru yaptıkları Sınav Başvuru Merkezinden 31 Mayıs Cuma günü 18:00 saatine kadar yeni bir sınav giriş belgesi çıkartabilir. Sınav giriş belgesi yenileme için 5 TL ücret talep edilir.

Hiçbir aday sınav giriş belgelerinde yazılı bulunan salonlar dışında sınava giremez.

Öğrenciler sınav salonlarına kimlik kontrolleri ve güvenlik aramaları yapıldıktan sonra alınacaktır. Sınava girecek adayın yüzünün, kimlik tespitini zorlaştırmayacak şekilde açık olması gerekmektedir.

Adayların Sınava Gelirken Yanlarında Bulundurulması Gereken Belgeler:

1.     Sınav Giriş Belgesi (İdeal Eğitim Özel Öğretim Kursu veya Mevsim Temel Lisesi'nden alınacaktır.)

2.     Nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport (Sadece zorunlu askerlik görevlerini ifa edenler ve askeri öğrenciler askeri kimlik belgesi ile sınava katılabilirler. Ehliyet kimlik belgesi yerine geçerli olmayacaktır.)

Sınav binasında hiçbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya getirmemeleri gerekmektedir. Sınavın yapıldığı salonlarda duvar saati, adayların sınavda kullanacağı gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş) ile şeker ve peçete İdeal Eğitim Kurumları tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınav salonlarına sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

Sınav binalarına girişte adayların üstleri güvenlik personelleri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, hesap makinesi, PC, kablosuz iletişim sağlayacak herhangi bir cihaz, walkman, MP3-MP4, kulaklık, elektronik herhangi bir cihaz, saat, kalem, silgi, kalemtıraş, yiyecek-içecek, güneş gözlüğü, yüzük (alyans hariç), bilezik, künye, broş, küpe, takı, süs eşyası, metal veya kağıt para vs.vs. ÖZETLE; ÖSYM tarafından uygulanan YKS oturumlarında bulundurulması yasak olan hiç bir eşya sınav salonlarına alınmayacaktır. Güvenlik personelleri ÖSYM kurallarını birebir uygulamakla yükümlüdür.

Bina girişinde yığılmalara neden olmamak için adayların belirtilen araçları yanlarına almamaları, aksesuar içermeyen rahat bir kıyafetle sınava gelmeleri, sınav başlama zamanından en az 1 saat önce sınav yapılacak bina önünde hazır bulunmaları sınavın zamanında başlatılabilmesi için SON DERECE ÖNEMLİDİR.

Sınav binasının giriş kapıları saat 10:00’da öğrenci girişine kapatılacak, 10:00’dan sonra gelecek olan hiçbir öğrenci kat’î surette sınav salonlarına alınmayacaktır.

Sınav Sonuçları; 3 Haziran Pazartesi günü www.idealegitimkurumlari.com.tr adresinden vereceğimiz bağlantıdan, sınav giriş belgelerinde bulunan kullanıcı adı ve parola ile giriş yapacakları sonuç açıklama sayfası üzerinden açıklanacaktır.

Sınav başvurusu yapan öğrenci yukarıdaki maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yukarıdaki kurallara uymama nedeniyle yaşanabilecek problemlerden dolayı İdeal Eğitim Kurumları sorumlu tutulamaz.

Son Başvuru Tarihi : 30 Mayıs 2019                        Sonuç Açıklama Tarihi : 3 Haziran 2019